Christoph Israng: Česko-německý byznys se po pandemii opět rozjede

Hostem exkluzivního Fóra Hospodářských novin byl dne 16. června 2021 německý velvyslanec Christoph Israng.

Jaké jsou aktuální vzájemné vztahy Česka a Německa? Jak je na tom naše ekonomika a společný byznys? Jak se na nich podepsala korona? Jaké příležitosti před námi leží a jak je správně využít? Nejen na to se ptal Ondřej Houska. Dalšími účastníky FHN byli prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, ředitel Česko-německého fondu budoucnosti Tomáš Jelínek a člen představenstva ŠKODA AUTO Karsten Schnake.

Německý velvyslanec na Fóru HN s názvem Středoevropští partneři na hrbolaté cestě v úvodu připomněl, že Němci nemají o Česku dostatek informací a Češi Německu vzhledem k společné minulosti plně nedůvěřují. Podle Isranga jsou přesto česko-německé obchodní vztahy na skvělé úrovni. „Česko je pro nás velmi významné, přece jenom patří mezi deset největších obchodních partnerů naší země,“ upozornil na oboustrannou důležitost partnerství.

Před pandemií hodnotil Christoph Israng vzájemné politické vztahy jako nejlepší v historii. A ačkoli byly pandemií narušeny, zůstává velvyslanec optimistický a věří, že společné partnerství dosáhne v budoucnu daleko lepší než předpandemické úrovně.

O průběhu setkání Fóra Hospodářských novin se můžete dočíst zde.
Videozáznam je k dispozici zde.


Partneři setkání

Logo ÚJV
Logo Eurovia

 

Fotogalerie z konference

48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25
Scroll to top