Tomáš Petříček

Tomáš Petříček: Do rozvojové pomoci by se měl více zapojit soukromý sektor

Hostem exkluzivního předvánočního Fóra Hospodářských novin byl dne 17. prosince 2018 ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.
Fórum na téma Rozvojová pomoc a zapojení soukromého sektoru se uskutečnilo v pražském hotelu The Grand Mark Prague. Ministr zahraničí Tomáš Petříček seznámil hosty Fóra s tématem rozvojové pomoci, která by měla být podle jeho slov chápána především jako investice.

Do rozvojové pomoci by se měl více zapojit soukromý sektor, k čemuž mají také v nadcházejícím roce směřovat praktické kroky i finanční podpora ze strany ministerstva zahraničí. „Rozvojová spolupráce je jedním z nejdůležitějších nástrojů naší zahraniční politiky, ale také investice do naší bezpečnosti a do našeho budoucího hospodářského růstu a rozvoje,“ řekl Tomáš Petříček.

Ministr zahraničí chce do budoucna roli soukromých podniků výrazně posílit. „Měli by být investory, zaměstnavateli, a v konečném důsledku hlavními tahouny ekonomického rozvoje v cílových zemích,“ uvedl Petříček. Na diskusním setkání také upozornil, že společným cílem ministerstva i soukromého sektoru by mělo být lepší čerpání finančních prostředků na rozvojovou spolupráci ze zdrojů EU a programů OSN, které tvoří větší část financí na rozvojovou spolupráci než prostředky českého rozpočtu.


Partneři setkání

Logo ÚJV
Logo Eurovia
Logo ČEZ

O průběhu setkání Fóra Hospodářských novin se můžete dočíst zde.

Fotogalerie z konference

FHN-LR-055 FHN-LR-054 FHN-LR-072 FHN-LR-051 FHN-LR-047 FHN-LR-034 FHN-LR-040 FHN-LR-024 FHN-LR-027 FHN-LR-023 FHN-LR-087 FHN-LR-086 FHN-LR-078 FHN-LR-076 FHN-LR-002 FHN-LR-001
Scroll to top