Parmley

Starosta londýnské City Parmley: Věřím, že se britské vládě podaří dohodnout podmínky výhodné pro obě strany

The Lord Mayor of the City of London Andrew Parmley byl exkluzivním hostem Fóra Hospodářských novin, které se konalo 27. června 2017 na Britské ambasádě. Úvodního slova se ujala britská velvyslankyně v Praze Jan Thompsonová.

Podle Parmleyho zůstane ve světovém měřítku londýnské City i po brexitu vysoký potenciál v oblasti vývoje technologií pro finančnictví, a to díky vysoce kvalifikovaným odborníkům, snadnému přístupu ke kapitálu a vstřícnosti institucí, které na finanční trhy dohlížejí.

Parmley nevyloučil přesun části pracovních pozic na kontinent, přesto zdůraznil, že i nadále se bude počet zaměstnanců v londýnské City zvyšovat. „Do roku 2030 se předpokládá, že množství lidí v City vzroste na 575 tisíc ze současných 450 tisíc. Některé pracovní pozice budou zanikat, budou ale vznikat nová vysoce kvalifikovaná místa,“ komentoval na proběhlém Fóru Hospodářských novin.

Starosta londýnské City se jasně vyslovil pro potřebu dojednat výhodné podmínky obchodu mezi Evropskou unií a Velkou Británií, a to také v oblasti případné daně z finančních transakcí či při snahách EU přemístit clearing (zúčtování) finančních transakcí uzavíraných v eurech z Londýna na kontinent.

Doplnil, že podle jeho názoru vyjde londýnská City z brexitu nakonec posílená. Nabízí se jí mimo jiné prohloubení obchodních vztahů se zeměmi Commonwealthu, Latinské Ameriky nebo Afriky.

Partneři setkání:

O průběhu setkání Fóra Hospodářských novin se můžete dočíst zde.

Fotogalerie z konference

20 19 18 17 16 14 15 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 2 3 1
Scroll to top